"Obama holder idealene høyt"


I et intervju med Vårt Land i forbindelse med prisutdelingen, sparer ikke Krf-leder Dagfinn Høybråten på superlativene i sin omtale av Barack Hussein Obama, som han mener holder idealene høyt. Han sier videre at krig noen ganger ikke bare er nødvendig, men også moralsk rettferdig. Alle husker Høybråtens sterke motstand til den USA-ledede flernasjonale (11 lands) invasjonen i Irak, som ihvertfall førte til slutten på despoten Saddam Hussein og hans brutale diktatur. Kurderne er George Bush evig takknemmelige for hans invasjon og frigjøring.

For øvrig er det tydelig at Høybråten er omtrent like kritisk til Israel’s politikk som Obama, så de har nok flere sammenfallende syn.

Høybråten har lenge kjent til at Obama har innført verdens mest liberale abortlov.

Obama besluttet raskt etter sin presidentinnsettelse, etter protester fra George Bush, å fjerne alle hindringer mot fri abort. Så liberal er loven at det skal være tillatt å avlive fosteret helt frem til fødselstidspunktet, men før barnets hode kommer ut av livmoren. Leger og sykehus er lovpålagt å utføre slike gru-somheter. President Obama gir også økonomisk støtte til internasjonale organisasjoner som fremmer og utfører abort. Mener virkelig Høybråten at dette er ”å holde idealene høyt”!