Nav Salomo og Borger Hattemaker

Navs kunder er rettsløse, og ingen kvalitessikringer er utformet som sørger for at brukerens rettigheter blir ivaretatt overfor denne farlige parodien av en “Arbeidsforvaltning”!

Kristin Hobsons leder i "Materialisten" 1-08

Fra vugge til NAV

"Det kan synes som om det er NAV som har definisjonsmakten av hva «meningsfylt arbeid» er”.

http://bit.ly/drr1fr

 

Jeg tilføyer;

Det er toppledelsen som fremmer ukulturen i etaten, og som en rekke medarbeidere i Nav med vitende og vilje og med militær presisjon så villig utøver den dag i dag. 

Flere Nav- rammede har kontinuerlig blitt tvunget ut i ørkes- og meningsløse “tiltak” som både er fornedrende og motivasjonsdrepende, og det for knappenåler og glansbilder.

 

Dette er fullstendig uforenlig med “Aktørmodellen” som i sin tid ble utviklet ved Arbeidsrådgivningskontoret i Oslo ( del av Aetat ):

(…) Det sentrale i aktørmodellen er at en ved utarbeidelse av handlingsplan for attføring alltid skal ta utgangspunkt i vedkommendes egne ønsker og ideer.

Ideen er å gi personer informasjon som rettigheter, regelverk, rettigheter og plikter, slik at de kjenner til muligheter og begrensninger. Vedkommende skal på dette grunnlag selv lage et forslag til handlingsplan. Dersom forslaget må justeres for å bli godkjent, skal det allikevel alltid bygge på søkers egne forslag (…).

Aetat lokalt forsøker å dytte arbeidssøkere inn til utprøving på (Arbeidsmarkedsbedrifter – ABM) uten at de ønsker det selv. Dette er stikk i strid med det som skal være det faglige grunnlaget for attføringsarbeidet, nemlig aktørmodellen. I aktørmodellen skal ethvert tiltak bygge på søkers egne ønsker.

Det er kun når søker ikke vet hva han/hun ønsker eller klarer at det er aktuelt med slike avklaringstiltak. Imidlertid vet jeg at det finnes saksbehandlerer som for å slippe å begrunne et avslag, vil tvinge ressurssterke mennesker i det som for dem ofte vil føles som en fornedrelse, inn i en slik bedrift.

De regner med at søker da vil si fra seg hele attføringen, fremfor å nedverdiges og ydmykes, og dermed har de oppnådd det de ønsker (…)

http://bit.ly/9dOfmf

Svært mange har blitt oppmerksomme på hva det i realiteten er som foregår selv om Nav har maskert flere absurde forhold godt under sine bedragerske “Overordnede føringer og prinsipper” som deres kunder på papiret i teorien har blitt lovet, ved i kullissene å kneble sine kunder og / eller kvitte seg med de mest brysomme som våger å stille spørsmål ved Navs uetiske metoder eller som fremmer sine rettmessige krav i henhold til etatens egne forskrifter, på uttallige kreative og ulovlige måter.

Det følgende derimot, er hva kunder av Nav egentlig har hatt krav på å kunne forvente seg av service og kvalitet på tjenestene i etatens totale omstillingsperiode frem til år 2010:

Kompetanse i NAV-kontoret

 

Revidert etter drøfting med Arbeids- og velferdsforvaltningens hovedorganisasjoner (…)

Dokumentet avgrenser seg til å gjelde kompetanse på NAV-kontor

FREM TIL 2010 og gir overordnede prinsipper og føringer for utvikling av kompetanse i forvaltningen (…)

http://bit.ly/cZwOu7

Og

Strategi for oppfølging av brukere i NAV, utformet av Arbeids- og velferdsdirektoratet og Sosial- og helsedirektoratet;

http://bit.ly/drNtAz

Men i det skjulte og i realiteten bedrives det et samkjørt og utstrakt maktmisbruk overfor flere av Navs kunder som bryter med etatens alle prinsipper, retningslinjer og overordnede føringer.

Det bør i dag være på sin plass å ytre at overnevnte føringer kun har blitt stående som falske forsikringer overfor kunder av etaten, og det vil ikke være en dag for tidlig å kreve at styresmaktene nå bør slå hardt ned på det store sviket som i stedet for, og i realiteten har tatt – og tar plass i en rivende utvikling – og til det fullstendig utenkelige, for kunder av Nav.

Borgere i dette landet står maktesløse og rettsløse overfor Nav, og ingen kvalitessikringer er utformet som sørger for at innbyggerne blir ivaretatt overfor denne farlige parodien av en “Arbeidsforvaltning”!

Man kan vel bare spekulere i akkurat HVOR mange det er som til sammen har blitt umyndiggjort gjennom Navs krav til å underkaste seg meningsløse påbud som etter lovverket uomtvistelig vil kunne defineres som tvang, men som udugelighetene i forvaltningen uanfektet velger og presenterer for sine “kunder” som “tilbud” der de ved regjeringens fravær av inngripen – eller endog pådrivelse har blitt providert ubegrenset tilgang på utøvelse av total vilkårlighet i det ene spinngale amatørmessige innfall og påfunn etter hverandre, og som – utført av omtrent hvilket som helst annet personell enn hos Nav – ville ha medført både bøter, alvorlig påtale og fengselsstraffer i svært mange tilfeller.

I tilknytning til dette, fremhever jeg FNs Menneskerettighetserklæring av 1948 art. 12;

”Ingen må utsettes for vilkårlig innblanding i privatliv, familie. hjem og korrespondanse, eller for angrep på ære og anseelse. Enhver har rett til lovens beskyttelse mot slik innblanding eller slike angrep.

Art. 29; 1) Enhver har plikter overfor samfunnet som alene gjør den frie og fulle utvikling av hans personlighet mulig.

2)

Under utøvelsen av sine rettigheter og friheter, skal enhver bare være undergitt slike begrensninger som er fastsatt i lov utelukkende med det formål å sikre den nødvendige anerkjennelse av og respekt for andres rettigheter og friheter, og de krav som moralen, den offentlige orden og den alminnelige velferd i et demokratisk samfunn med rette stiller.

3) Disse rettigheter og friheter, må ikke i noe tilfelle utøves i strid med De Forente Nasjoners formål og prinsipper.

Art. 30; Intet i denne erklæring skal tolkes slik at det gir noen stat, gruppe eller person rett til å ta del i noen virksomhet eller foreta noen handling som tar sikte på å ødelegge noen av de rettigheter og friheter som er nevnt i Erklæringen”.

 

Men NAV står selvsagt langt hevet over slike trivialiteter, med politikernes regelrette velsignelse.

For som KrF-leder Dagfinn Høybråten uttalte for en god tid siden:

(…) Fra Stortingets side skal vi uansett være meget forsiktig med å gå inn med sterke føringer om hvordan NAV organiserer seg.

Ledelse av NAV som organisasjon gjennomføres helt sikkert mer effektivt fra arbeids – og velferdsetatens sentrale ledelse enn fra Stortinget (…)!

Fra – “Utålmodighet om NAV-tiltak”

http://www.dagsavisen.no/meninger/article399960.ece

"Justice1" kom med oppsiktsvekkende avsløringer så langt tilbake som den tiden da han var ansatt i AETAT, og her vises det med all tydelighet at etaten i “ny drakt” – Nav – slett ikke har kvittet seg med sin inngrodde ukultur og menneskefiendtlige aktører.

Det ser heller ut til at de har rendyrket “essene” som i sin tid svingte piskene på toppen, tatt dem med på lasset og fremmet et nytt og mer “virkningsfullt” totalitærvelde.

Denne gang med ubegrenset tilgang på kapital, og et påtrengende synlig fravær av adekvat kritisk presseomtale og granskning av grove misligheter som tar plass overfor flere av Navs kunder;

Møte med A-etat

http://bit.ly/9dOfmf

Og

A-etat og trygd – og korrupsjon?

http://bit.ly/9XjAeE

Her følger kronikken som støtter opp om ”Justice1”s sjokkerende informasjon;

En helvetes jobb

http://bit.ly/buXLeA

Totalt sett, bryter Nav med flere av lovnadene i Soria Moria – erklæringen. Jeg har merket meg spesielt Kapittel 11: Fornyelse og utvikling av offentlig sektor;

“Regjeringen ønsker en sterk og effektiv offentlig sektor som gir innbyggerne gode tjenester, valgfrihet og medbestemmelse. Offentlig sektor skal være i stand til å ivareta hensynet til kvalitet, tilgjengelighet, rettferdighet og økonomisk effektivitet.

Innbyggerne har

(MERK) - krav på gode tjenester, valgfrihet og medbestemmelse.

 

Enkeltmenneskets behov skal stå i sentrum både når det gjelder innholdet i, og organiseringen av, velferdstilbudene. Tjenestene skal så langt som mulig tilpasses den enkeltes behov. Gjennom hyppig og aktiv dialog med den enkelte skal offentlige myndigheter forsikre seg om at tilbudet som gis, samsvarer med de behov mottakeren har (…)

http://no.wikisource.org/wiki/Soria_Moria-erkl%C3%A6ringen/11

 

Dette i sin tur – ville vel ha forutsatt at mennesker som ikke mottar det de har behov for og krav på sier fra, slik at de ansvarlige ble gjort oppmerksom på avviket og hadde muligheten til å handle på en konstruktiv måte.

 

Men i møtet med Nav blir man blir tiet ihjel selv om man insisterer på å bli hørt, og bekrefter at man sitter inne med beviser for det som fremlegges.

 

Det virker som om parolen i etaten er ment å være; “Ukulturen lenge leve på bekostning av menneskeverdet” – hvilket underbygges mer enn godt nok i denne diskusjonen på Nav-gruppa på Facebook:

SAMLEDE LINKER SOM BELYSER UKULTUREN OG ARBEIDSMILJØET I NAV

http://on.fb.me/eQ2vaL

Med parodien av en arbeidsforvaltning med (u) – ansvarlige som tar seg godt til rette og opptrer som om de var hevet over alle landets lover og regler i sin uvettige herjing med mennesker som trenger hjelp uten at det medfører verken konsekvenser eller sanksjoner, ser det ut til at en rekke momenter fra

Det frie ord fra 1935 av Arnulf Øverland, i aller høyeste grad er brennaktuelle  -  hele 75 år etter;  

(…) “Grunnlovens § 100 lyder så:

 

(...) Det er tillatt å opfordre til lydighet mot loven og mynndighetene og til underkasteIse under den væbnede makt; det er tillatt å lovprise elendigheten, løgnen og uretten.

 

 

Men verge oss mot den, protestere mot den på en slik måte, at det også blir hørt, det har vi ikke lov til (….) 

 

Prate skitt med hverandre på gatehjørnet, det har vi lov til. Tale sømmelig i forsamlinger, det har vi lov til.

 

Men den som har et alvorlig ord å si til offentligheten, vil meget snart få erfare, at ordets frihet, som all annen frihet, er en frihet for makthaverne.

 

For folket er den en illusjon og en løgn (…)

http://www.marxists.org/norsk/reference/overland/1935/frieord.html

For Nav avviser og bagatelliserer all kritikk så langt det lar seg gjøre.

Fordi de rett og slett kan!

Flere rådgivere i etaten profilerer en uttalt stupiditet i hjerterå retorikk og graverende svada overfor mediene de få gangene de blir konfrontert med brukernes fortvilelse, og systemet er helt og holdent ugjennomtrengelig.

 

Her er det ikke bare illvilje som hegnes om – regelrett dumskap ligger også som en tett tåke over store deler av forvaltningens ”utredninger”.

Navs ledelse har, med alle sine brudd på alt som kan minne om forsvarlighet, etikk, moral, rederlighet, samhandling, og med sine målrettede bevisste overtramp/overstyring av flere menneskerettigheter – til fulle bevist sin uegnethet i det å håndtere menneskelige relasjoner.

En totalitær koloss troner over oss, og bekjemper et hvert tilløp til protester overfor sitt fullstendig utilnærmelige skrekkvelde, med fullstendig taushet og komplett arroganse som ingen intelligens kreves for å slippe unna med.

Nav har mottat påfallende store økonomiske midler for å komme seg på fote, og at de da ikke har fokusert på å “legge grunnmuren” – utarbeidelse av en grunnleggende oppbyggende struktur hvor serviceinnstilling, etiske retningslinjer, faglig forsvarlighet og ikke minst ansettelse av egnet personell til å håndtere og bistå kunder i deres ulike behov for ekspertisehjelp, har man jo for lenge siden bevitnet resultatene av.

Hvem står ansvarlig for denne raskt voksende fremmedgjøringen av menneskelige trygge og forutsigbare relasjoner, ivaretakelse og menneskeverd, kvalitet og omtanke, forsvarlighet og profesjonalitet?

 

Dårskap sendrektighet og hersketeknikker florerer i stor stil i etaten overfor borgerne Nav er ment å bistå, i mangel på kvalitet, påkrevd kompetanse og fraværet av selv minstekravet til sentrale begrep om etikk og moral.

Den enkeltes streben etter å beherske denne “kunsten” til fulle for å klare å hevde seg når de slett ikke har annen ballast å skilte med, frembringer lidelse og avmakt, ruinerer medmenneskelighet og ekthet og frembringer vantro og sinne.

Konstruering av latterlige og /eller nedbrytende kunstige vilkår og påbud som allmennheten påtvinges å rette seg etter med totalt fravær av forankring i vett og forstand, trumfes stadig igjennom av maktens sørgelige posører som med alle tenkelige midler forsøker å få disse til å gjelde som gangbar mynt.

 

Les mer om dette i kronikken:

De tause, feige unnvikende og kalkulerende

http://www.abcnyheter.no/node/96347

Hvilke makttopper er det som til syvende og sist vil vise seg handlekraftige og intelligente nok til å forstå hvilke fatale konsekvenser dette inhumane terrorveldet vil avstedkomme på sikt, og ta tak i dumskapen som tanketomt brauter seg frem med sitt bidrag til opprettholdelse og endog eskalering av særdeles nedbrytende samfunnsstrukturer der det i sin narsissisme og ukyndighet med vitende og vilje raserer et velfungerende hjelpeapparat og ruinerer menneskers helse, økonomi og livskvalitet?

Er det noen som evner å se sammenhenger?

Blir allmennheten noensinne innrømmet en omfattende kvalitetssikring på offentlige tjenester som så ofte blir forvaltet på vilkårlig vis?

 

Eller er vi fortapt?

Utdrag fra

Ledelse som muliggjør myndiggjøring:

Den klassiske litteraturen om ondskap framheves arbeidsdeling, spesialisering og byråkratisering som strukturelle mekanismer som skaper avstand og muliggjør onde handlinger uten avsenderadresse til onde aktører (…)

http://bit.ly/gwzoKf%20%20

http://sommer17.wordpress.com/2010/12/26/ondskapen-i-byrakratiske-organisasjoner/

Lesernes kommentarer

Kansje

byråkratiet er noe av straffen som følger på tilbedelsen av pengesystemet, partipolitikken og det økonomiske diktatur.

Det er sant

Og mange glimrende betraktninger hva angår katastrofeforetaket kan leses i debatten "Attfør NAV-ledelsen" hvor trådstarter innleder:

NAV-ledelsen er i utgangspunktet sikkert dyktige menesker, men har vist at de ikke fungerer i nåværende stillinger og er feilrekrutterte.

Det bør derfor legges til rette for yrkesrettet attføring til høvelig arbeid slik at de kan få arbeidsoppgaver de mestrer, og før de gjør mer skade for brukerne.

Alternativt bør de avskjediges for inkompetanse og tiltales for tjenesteforsømmelse. De har gjort alle mulige tenkelige feil og dokumentert manglende grunnleggende faglig kompetanse innen endringsprosesser.

http://debatt.aftenposten.no/item.php?GroupID=10&ThreadID=243412

Fra Klassekampens art:

26.06.2010: En fallitt
www.klassekampen.no

(...) For alle som kan lese innenat, betyr ekspertutvalgets konklusjon at
hele Nav-reformen må karakteriseres som en fallitt.

Begrunnelsen for den storstilte reformen hvilte på sviktende forutsetninger (forskere har tidligere påvist at problemet ikke var at masse folk var kasteballer mellom forskjellige etater, ettersom de fleste brukerne bare forholdt seg til én etat), og målet om én dør var enten feilaktig eller urealistisk.

Men fordi reformen nå en gang er gjennomført, er det ikke noe alternativ å skru klokka tilbake, eller som utvalgsleder Terje P. Hagen sier:

«Veldig mange av innvendingene har vist seg å slå til, men det ville innebære en voldsomt stor kostnad å reversere reformen». Derfor finnes det ikke noe annet alternativ enn å gå videre (!!!)

Det som skulle lede til «effektivisering» og «modernisering» av offentlig sektor, fører i stedet til større utgifter, mer byråkrati og økt avstand til brukerne".
http://www.klassekampen.no/57635/article/item/null/en-fallitt

En god del mer om dette tema står å lese i diskusjonen på Nav-gruppa:

KONSTATERT FALLITT - NAV-REFORMEN FUNGERER IKKE
http://on.fb.me/gS2STJ