Dødnigemanere
Jesus Kristus har tatt nøklene til døden og til dødsriket. Det står skrevet i Joh. Åpenb. 1,18. - Jeg er han som lever og var død, og se jeg er levende i all evighet, AMEN. Og jeg har nøklene til dødsriket og til døden. Og igjen står det i Rom. 14,9 - Derfor døde Kristus og sto opp og var levende igjen, for at han skulle være herre både over døde og levende- Derfor er det kun Gud gjennom sønnen Jesus Kristus som er Herre over disse ting.
Bibelen advarer sterkt i mot å "lefle" med det okkulte. Grunnen til dette tror jeg kommer av at Guds ord vet at det er skadelig for menneskene å ha kontakt med demoner og onde ånder. Og det er ikke de døde dødningemanerne snakker med, det er demoner og onde ånder.
Jeg syntes Storting og regjering burde bli enig om å bruke Märtha Louise til å markedsføre Norge, både ute og hjemme- Og så lenge hun har en prinsessetittel, er hun representant for Norge. Jeg syntes Märtha Louise skal få en betalt stilling til å reprensetere Norge. Og jeg syntes et samlet Storting og regjering skulle be Märtha Louise om å legge alt okkult på hylla. Det sømmer seg ikke for en av Norges prinsesser å holde på med den slags ting for å tjene penger. Tror dette på sikt er skadelig både for henne og de hun måtte ta i skole.

Barns beste
Lesernes kommentarer
Jan Pedersen
18. september 2010 - 10:32
Ikke mer skadelig
18. september 2010 - 16:12
Hjernevask.
Ole Å. Langeland
18. september 2010 - 17:43
Stygg kommentar
Marianne årsland
18. september 2010 - 11:22
MARTHA IGJEN
HVOR TAR DU DET FRA AT MARTHA HAR INNTEKTER FRA Å SNAKKE MED DE DØDE ?
DET ER JO PRESSEN - MIDT I AGURKTIDA - SOM HAR TATT DETTE HELT UT AV ENHVER SAMMENHENG OG BLÅST DET OPP!
DET HJELPER IKKE Å KOMME MED BIBELEN - DETTE BLIR IKKE ANNET ENN DUMT UANSETT. JEG SNAKKER MED MIN AVDØDE MANN HVER DAG. JA - JEG SNAKKER MED ANDRE DØDE OGSÅ. RART AT INGEN HAR KOMMET PÅ AT DET ER EN NORMAL OG FRISK TING Å GJØRE - VI FORTSETTER Å LEVE VIDERE ETTER DØDEN - VI LEVER I MINNENE TIL DE SOM KJENTE OSS.
KAN DE SNART GI MARTHA LITT RESPEKT - HUN ER EN FLOTT DAME.
Peter Hagen
18. september 2010 - 15:11
Uverdig prinsessebabbel
tviholder på sin prinsessetittel fordi den hjelper henne til å bli rik på sin
"næring" (snakke med engler, døde og jeg vet ikke hva) både her i Norge og i utlandet. Jeg synes det er uverdig/uetisk at primitiv næringsvirksomhet skal forenes med kongefamilie og prinsessetittel,
og det er synd vi ikke har en så pass voksen stortingspresident at man
fra det hold kan få til en grenseoppgang med vår monark.
Per Hansen
19. september 2010 - 21:21
Når ga du sist fra deg noe du hadde juridisk
Hun har i dette tilfelle ikke gjort annet enn den tvilsomme forbrytelsen det er å bli født av foreldre hun selv ikke valgte.
Og så fikk hun en tittel på kjøpet med de fordeler og ulemper dette måtte medføre.
Som kongelig har hun såvidt jeg vet ikke forsøkt å presse andre til å gjøre som hun vil, men jeg ser at mange av undersåttene har behov for å diktere henne i hennes valg. Anerkjenner du ikke at prinsessen er fri til selv å foreta sine egne valg, og at du må bestemme for henne?
Hvis du synes det er uverdig at prinsessen skal bedrive virksomhet for å skaffe inntekter står du fritt til å gi henne et bedre alternativ. Bare husk at det skal betales av egen lomme så du kan ringe henne såsnart du leser dette.
Selv er jeg motstander av hele monarkiet, men anser at stortingspresidenten har gjort adskillig verre ting enn å ha holdt kjeft ang kongens rolle.
Etter grunnloven er kongen gitt ganske stor makt. Denne makten er ham fratatt av reguleringer som er gjort i strid med grunnloven. Så hva slags grenseoppdragning er det du snakker om? Kongen kunne med grunnloven i hånd tilkrevet seg adskillig mere makt enn han har i dag.
18. september 2010 - 15:31
Hva er forskjellen?
Peter Hagen
18. september 2010 - 21:49
Ser ikke Bjørn O. forskjellen
som holder på sine arvede titler - da tror jeg han kanskje har problemer
med å delta i de enkleste debatter. Beklager å si det så skarpt, men
da kan han neppe vite mye verken om Grunnloven, vårt monarki og
vårt såkalt frie demokratiske samfunn. Det er spilleregler i vårt samfunn
som i særdeleshet vårt kongehus har prøvd å overholde. Nå har det
oppstått en kjedelig "gråsone", uansett hvor mye vi måtte like prinsessen, som alle parter ville tjent på å få ryddet opp i. Og prinsessen ville da kunne slippe "den store belastningen" som hun
selv , sammen med media, har pådratt seg.
Per Hansen
19. september 2010 - 21:49
I såfall bør du redegjøre for hva som er prinsippiellt ulikt.
Kan du definere hvilke "spilleregler" du mener prinsessen bør etterkomme?
Arne Sletten
19. september 2010 - 11:11
Bibelsk hjernevask
Per Hansen
19. september 2010 - 21:56
Å spørre om bibelen er en spennende roman er som
Arne Sletten
19. september 2010 - 11:41
Til Martha
19. september 2010 - 14:59
Ingen sikker ting.
-at bibelen som overtro,ikke ken bevises eller motbevises.
-at å kommunisere med døde, ikke kan bevises eller motbevises.
-at de såklalte døde som kommuniserer med levende, ikke trenger å være døde mennesker, men kan være onde ånder som har vært på jorden lenge nok til å vite alt om de menneskene som er døde.
Det eneste som er sikkert rundt dødemaning, er at ingenting er sikkert.
Per Hansen
19. september 2010 - 21:32
Til Arne Sletten.
Synes du det er kult å få "gode råd" sammen med en melding om at de valg og beslutninger du har fattet er ren drit?
Synes du bør gå litt i deg selv og forsøke å reflektere over hva som ligger til grunn for at du anser prinsessen som en undersått du kan diktere. Er du forresten kommunist eller sosialist?
Ole J Markeng
20. september 2010 - 9:32
Enig med Arne Sletten
for kristendommen,men forfekter en blandingsreligion, er det en ærlig sak å si fra seg prinsessetittelen.
Per Hansen
21. september 2010 - 9:47
Nå sier også grunnloven at det er visse unntak
Nå er vel forøvrig prinsessen døpt og det er ikke kjent at hun har konvertert. Hva som er den rette lære har vært et omstridt spørsmål siden kristendommen begynte å bli utbredt. Brorparten av ofrene for kirkens grusomheter var de såkalte kjetterne, kristne som hadde motstridende tolkninger av bibelens budskap.
Det som prinsessen bedriver i sitt undervisningsøyemed er neppe fenomener som ikke er rikelig omtalt i vatikanets bibliotek.
Arne Sletten
24. september 2010 - 19:38
Per Hansen
Per Hansen
25. september 2010 - 20:02
Arne Sletten
og jeg repliserte "Synes du det er kult å få "gode råd" sammen med en melding om at de valg og beslutninger du har fattet er ren drit?" hvorpå du repliserer "Og det uten å bli fortalt at jeg slenger drit."
Hvordan vil du beskrive din omtale av prinsessens valg? Du skriver at hun leker, altså at hennes valg er undermåls. Mao ren drit.
Arne Sletten
24. september 2010 - 20:03
Per Hansen
Per Hansen
25. september 2010 - 20:14
Arne Sletten
Beklager at jeg har har vist den store utilbørlighet å tilkjennegi interesse for temaet inne på en slik side som dette. Lover å forsøke å aldri gjøre det igjen.
Arne Sletten
26. september 2010 - 13:19
Per Hansen
Per Hansen
26. september 2010 - 19:44
Til Arne Sletten.
Men som du selv påpeker har argumentene ang opprinnelig diskusjon blitt servert allerede.