Vellyd fra svenske Anna Döbling
Endelig foreligger Anna Döbling sin plate nummer to.Hennes debutplate høstet mange lovord og vi kan bare slå fast. Platen med tittelen”Vem som helst” er nesten dobbelt så god som den første.
Onsdag 10.03.2010, kl. 18:30
Anna Döbling har funnet og dyrker sin egen originale stemme. Allikevel hører du at hun har sine røtter i den svenske visetradisjonen med en liten fransk tone. Hun bruker fortellertradisjonen helt bevisst når hun forteller sine historier og du kan merke at hun har lært og blitt inspirert av både Taube og Vreswiijk. Men hun gjør det må sin særegne måte. For det er historieforteller Anna er. Arrangementmessig har hun solide svenske musikere med seg og man hører at dette er en plate som ikke er noe hastverksarbeid men en plate som det er lagt ned mye arbeid i. Vi syntes også det er morsomt at en svensk artist har oversatt og tatt med en låt ”Snøengler”av den norske visesangeren, Liv Kreken Kvalnes.Utmerket oversatt til svensk.
Hennes låt er både vakker og rørende og nesten verd hele platen. Det er lenge siden vi har sett et så vakkert og gjennomarbeidet cover. Anna Döblings plate er vakker visuelt, en fryd for øyet. Når innholdet i tillegg er en fryd for øret kan vi bare anbefale denne artisten på det aller sterkeste. Vi får håpe det blir mange flere plater med Anna i årene som kommer.
Dette er en klar femmer av seks.
Anna Döbling
”Vem som helst”
Plateselsekapet YTF
Lesernes kommentarer
Paul Jensen
11. mars 2010 - 8:20
Taube og Vreswiijk
mente du " Cornelis Vreeswijk ".:
http://no.wikipedia.org/wiki/Cornelis_Vreeswijk
forøvrig, en fint artikkel.