borger

Ap og Unge SV vil ikke forby Hijab..

Men når de sammenligner Hijab og stilettheler kan man egentlig ikke forvente noe bedre, Henki Holmås er for å innføre et forbud i grunnskolen. Bra vil jeg bare si. Men har ikke støtte av egne.

Her tar en politikker alt ut i fra løse luften og samenligner hijab med stillettheler og jødehets.

Og Jens vil selvsagt ikke ta tak i dette heller.

Dette virker ganske lite gjennomtenkt og utrolig flatterende. Sko med eller uten stillettheler er vel om mulig eneste feminine trekk som er lov å vise frem i enkelte muslimske miljø. Mens hijab blir tvinget på i andre muslimske miljø.

Det er ikke et valg for mange, men å gå med eller uten hel på skoen er stort sett opp til hver enkelt, om man er muslim eller tilhører et annet trossamsun. Utrolig at slike politiekkere ikke ser hva slike utaleser fører med seg.

Og vedrørende jøde hatet under krigen var det bevist hetsing av kultur og symboler som nasistene ikke godtok.

Mange muslimske jenter ønsker ikke å gå med hijab men tørr ikke annet av frykt for represalier. da blir det feil at dette ikke forbys. Og mangelen på et forbud i grunnskolen vil føre til mobbing og forskjellsbehandling. Det ønsker vi vel ikke. Bare fordi ikke Unge SV vil bruke stillettheler er det fortsatt mange jenter som synnes dette er stilig og feminint og noe som er opp til hver enkelt å bruke.

Lesernes kommentarer

Stygg sak !

Om regjeringen og hijab-debatten har jeg bare èn ting å si :
Slemme, slemme feiginger !!!
Disse stakkars småjentene havner i et forferdelig dilemma når Halvorsen og co sier høyt og tydelig at hijab er UØNSKET i norsk skole.
Skal de da gå på skolen med hijab og trosse regjeringens ønske - eller skal de ta den av og trosse foreldre og miljø ?
En fryktelig situasjon å sette små , uskyldige barn i !!
Enten får de lage et forbud nasjonalt - eller holde helt kjeft !!!

Klespoliti?

Kan ikke folk få lov til å gå i det de ønsker, enten de er nordmenn eller muslimer?
Er det å gå med hijab værre enn å gå nesten naken og spille på sex, som "småjentene" i musikkvideoene?
Å rave drita rundt i miniskjørt og høye hæler er OK, men å gå rundt edru med hodetørkle er fy, fy?

Valgfrihet..

Men det er fortsatt lov å rave rundt og det er frivillig, noe som ikke er tilfellet med hijab i mange krettser. Det har ikke så mye med klespoliti å gjøre, snarere tvert i mot. Ingen blir hetset av egne om de raver rundt, men de fleste ville vel gitt dem et godt råd om at dette ikke er spesielt lurt og pent å se på.
At andre ønsker å gå med hijab så må det som ønsker det komme på banen og si hva de mener, og de som ikke ønsker det la være å bruke det... men får de lov til det mon tro???

går vi for langt ..

..når vi skal bestemme hva hver enkelt skal få ha på seg, eller ikke?...det finnes liksom ingen grenser for hva man skal bestemme på andres vegne. Mitt syn er nok at dette plagget ikke bør forbys, men jeg vil absolutt understreke at i yrker man har en klar kleskode, som f.eks. politi..der er det uniformsplikt, skal man ikke rokke ved den. Velger man et yrke der uniformen er innført som arbeidsantrekk, da skal man godta å bruke uniformen som den er, uten å blande inn sine egne private plagg. Er man på jobb, skal man rette seg etter arbeidsinstrukser.I fritiden kan man kle seg som man vil.

Det er bare det at muslimene

Det er bare det at muslimene skiller ikke mellom jobb og fritid.

Nei, de vil

ha mer segrering. Mer som skiller enn som samler. Det som er oppå hodet er viktigere enn det som er inni.
Tilslørte kvinner er del av deres "kulturelle mangfold" slik tvangsekteskap, æresdrap og religiøst politi er det.
"Gi dem lillefingeren, og snart tar de hele handa di" heter det i et ordtak.
Venstresidens nye mantra: " Ta handa mi".

Viser makt

Det er 20 år siden de fikk vise hvilken makt de har fått, da de forlangte en barne tegning av en lekegris på DET NORSKE venterommet, fjernet.
(stakars de norske barna som måtte miste "vennen" sin)
De fikk viljen sin.
Maten i fengselet måtte tilberedes på DERES måte,
de fikk viljen sin.
De MÅ bo i Oslo,
de får viljen sin.
Nå blir det korset i det norske flagget som må fjernes.
De vil nok få viljen sin der også. For det KREVER de, som takk for at de fikk komme til Norge og forsyne seg me våres skattepenger, og ungjenter.

Skoleuniform

Innfør lik norsk skoleunform for alle skoleelever i Norge, slik som de fleste andre demokratiske land i verden har gjordt, så slipper vi kleds-mobbing.
Og gjerne med bilde av en søt liten lekegris på magen..!

Skoleuniform 2

Jeg er fullt og helt enig i at det snarest må innføres skoleuniform, og det skulle ha vært innført for mange år siden. Mange unger hadde da sluppet å bli mobbet på grunn av klærne i alle fall.
Det er jo saktens et problem at vi har et langstrakt land med varierende klimaforhold, men det måtte gå an å komme fram til gode løsninger på dette.
Men med politikere med beslutningsvegring som vårt Storting består av nå kan man vel ikke vente noe bedre.
Og den som sitter på toppen av pyramiden er den verste av de alle.

Forbannet være desse

Forbannet være desse evneveike politikerene som bare er oppflasket i oslo-gryta sammens med mesteparten av landets hijab brukere. De representerer ikke flesteparten av befolkningen dersom de lar være å forby denne type spøkelses-kledning i det offentlige.
Norge er en norsk stat, der innvandrere må innrette seg etter landets regler, og ikke omvendt.Ellers blir dette landet slik som t.d resten av Tøyen i oslo.
Politikerene er så "politisk korrekt", at de er gjør seg selv handlingslammet pga at de ikke fronter en klar norsk profil slik vi har hatt i århundrer..
Godt råd til alle utlenniger som ikke vil innrette seg etter landets lover og regler: reis hjem!

Tror ikke det er muslimene

Tror ikke det er muslimene her som er pådriverne men de som streber etter å være politisk korrekte og har mistet all dømme kraft.Se bare under spellemannsprisen. Jeg har ikke sett en eneste muslim som har kalt det som ble sagt for rassisme. kun norske idioter som må markere til di grader at dem ikke er rassister så dem till og med tømmer øl i hue på folk.
Jeg forstår ikke hva som skjer i dette landet mer, det virker som at mange har blitt totalt hjernevasket av AP .
Det jævlige er at de fleste som er hjernevasket sitter i høye stillinger og greier å rassere det norske land

HVA ???????

Nei nå må vi stoppe opp her litt, hva er det dere tenker på folket vet jo ikke hvem som er hvem. Nei en sort uniform om du er i politiet, brannvesen, sykepleier osv slutt å tull, kan de ikke leve uten hijab så får de returnere dit de kom fra. Se på Frankrike ta etter der dem nå.